wtorek, 15 września 2015

DIY: kurs na kwiatek

Dziś chcę Wam zaprezentować mini kurs jak wykonać podstawowy kwiatek z papieru. To rzecz, jaką każda scraperka umieć powinna. Każda też ma swój sposób na zrobienie takiego kwiatka. Ja dziś prezentuje taki w wersji podstawowej. Zapraszam!

Zaczynamy! Potrzebne nam będą dowolne wykrojniki kwiatków (ja tu użyłam 2 rodzajów, średnica ok. 3cm, 4cm i 5cm),  dowolny papier (najlepiej dwustronny), klej, pręciki, igła do zrobienia dziurki, narzędzie do modelowania, gąbka i trochę wody w miseczce.

Wycinam z użyciem wykrojników 3 kwiatki małe, 1 kwiatek średni i 2 kwiatki duże. Łącznie mój kwiatek będzie składał się z 6 warstw. Następnie mocze kwiatki w wodzie. Ten zabieg pozwoli ładniej wymodelować pojedyncze warstwy kwiatka szczególnie jeśli wycięte są z papieru o dużej gramaturze.


Pozwalam kwiatkom dobrze wyschnąć, najlepiej na papierowym ręczniczku bo dobrze odprowadza nadmiar wilgoci.


A to już moje kwiatki w ilości hurtowej, suche i gotowe do obróbki.


Na tym etapie dobrze zrobić otwory w kwiatkach za pomocą ostrego narzędzia, najlepiej igły.


Przechodzimy do modelowania. Gąbka i specjalne narzędzie do modelowania zakończone kulką bardzo ułatwiają zadanie.


I tak modelujemy warstwę po warstwie...


Gdy już wszystkie warstwy są "przerobione" przechodzimy do składania trójwymiarowego kwiatka. Bierzemy pręcik przewlekamy przez najmniejszy kwiatek i smarujemy odrobiną kleju. Tak postępujemy z każdą kolejną warstwą aż do złożenia całego przestrzennego kwiatka. Pozostawiamy go do wyschnięcia.


Teraz tylko odrobina fantazji, parę sprawnych ruchów w tą i w tamtą stronę i gotowy kwiatek wygląda tak.


Gotowe! Nie taki diabeł straszny;-) Jeśli spodobał się Wam mój kurs dajcie znać w komentarzu. To zmotywuje mnie do zrobienia kolejnego;-) Tymczasem pozdrawiam!
6 komentarzy:

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie!