sobota, 26 marca 2016

DIY: Easter golden eggs czyli robimy wielkanocne złote jaja

Hej!
W tym roku wielkanocne przygotowania skończyłam przed czasem. Bez zbędnego pośpiechu, nietypowo jak dla mnie. Dom ogarnięty, okna umyte, potrawy gotowe, a sernik w piekarniku. Mam chwilę czasu, żeby odetchnąć, pomyśleć i zrobić odświętne dekoracje do domu. Wczoraj pokazałam Wam, moją dekorację stołu a dziś pokażę Wam, krok po kroku, jak ozłociłam moje pisanki! Jestem bardzo z nich dumna, bo prezentują się po prostu pięknie! A więc do dzieła!

Potrzebne nam będą ugotowane na twardo jajka, barwnik do jajek dowolnego koloru, złoto w płatkach (do kupienia w dobrych sklepach plastycznych), pęseta, gąbka, klej oraz ewentualnie pędzelek do smarowania kleju.


 Jajka barwimy na dowolny kolor według instrukcji na opakowaniu lub za pomocą naturalnych barwinków. Odstawiamy do całkowitego schłodzenia.


 Dopiero gdy jajka są zimne przechodzimy do złocenia. Uwaga: złoto w płatkach jest bardzo delikatne i nie należy dotykać go palcami. Do tego celu posłuży pęseta;-)


 Za pomocą pęsety, rwiemy płatki złota na mniejsze kawałki.


Następnie smarujemy klejem jajko. Nie smarujcie od razu po całości tylko kawałkami.


Na posmarowaną część przykładamy fragment złota. 


 Następnie smarujemy klejem kolejny kawałek i przyklejamy następny kawałek złota. Nie musicie być precyzyjni z przyklejaniem jak również nie musicie przyklejać złota kawałek przy kawałku ponieważ efekt jaki chcemy uzyskać tego nie wymaga.


Tak oto wyglada jajko oklejone złotem. Następnie należy poczekać aż klej trochę "chwyci" i przystąpić do ostatniego etapu zdobienia.


A będzie nim przecieranie;-) Z użyciem gąbki delikatnie przecieramy jajka w celu uzyskania efektu postarzenia i wydobycia barwy naszej pisanki. 


 Tak wyglądają moje jajka po skończonej pracy. Jak widzicie złoto jest wszędzie, nie tylko na jajkach;-)


 A tak prezentują się gotowe dekoracje z moimi ozłoconymi jajkami!


Czyż nie są cudne! 


Jeśli spodobał Ci się pomysł na złote jajka, pozostaw po sobie komentarz, będzie mi bardzo miło. Jeśli pokusisz się o zrobienie złotych jaj, pozostaw linka do pracy w komentarzu, z chęcią Cię odwiedzę! Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania do mnie!


A, byłabym zapomniała;-) Moje złote jaja zgłaszam na wyzwanie Wielkanocne jajko w Art-Piaskownicy. Oto baner wyzwania:


3 komentarze:

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie!