piątek, 18 marca 2016

DIY: Mini moss wreath czyli robimy mały wianuszek z mchem

Cześć! Dziś przygotowałam dla Was krótki kurs, w którym pokazuję jak w prosty i szybki sposób zrobić wianuszek z naturalnych gałązek z dodatkiem mchu. Wianuszek będzie bazą do dalszej dekoracji. Celem jest stworzenie wiosenno-wielkanocnej ozdoby, która ozdobi dom i nacieszy oko. Zatem do dzieła!

A potrzebne nam będą: naturalne gałązki (ja wybrałam faszynę), mech, poręczny sekator, drucik, szczypce do cięcia drutu, ew. nożyczki.
Na wstępie uprzedzam, że nie jest to czyste zajęcie. Podczas plecenia wianka, można sporo nabrudzić oraz trochę porysować sobie dłonie. Jeśli to Was nie zraża to zapraszam! Zaczynamy od przygotowania mchu, rwiemy go na mniejsze kawałki.
To samo robimy z gałązkami. Ja przygotowałam sobie takie "porcje" faszyny. W ten sposób łatwiej jest opanować początek zaplatania.
Bierzemy przygotowaną "porcję" gałązek oraz mchu i oplatamy drucikiem.
W miarę potrzeby dokładamy gałązek i mchu.
Jednocześnie nadajemy kształt kółka.
I tak aż do połączenia początku z końcem;-)
Następnie odcinamy sekatorem wystające gałązki i otrzymujemy gotowy wianuszek. Wianuszek sam w sobie może stanowić dekorację zarówno w formie wiszącej jak i położony na stole. Ja jednak postanowiłam go udekorować i nadać mu bardziej wielkanocny charakter.
I tak na wianuszku pojawiły się jajka, przepiórcze piórka oraz kwiatuszki. Na samym końcu usadziłam ptaszka.
A oto gotowy stroik w innym ujęciu.
I jak Wam się podoba pomysł na wielkanocną dekorację? Prawda, że nie taki "diabeł" straszny? Jeśli spodobał Ci się mój tutorial lub zainspirował do zrobienia innej wersji dekoracji daj proszę znać w komentarzu. Z miłą chęcią zobaczę co zrobiłaś/zrobiłeś. Jeśli masz ochotę podzielić się z kimś moim kursem to zapraszam!
Tymczasem pozdrawiam!

PS. Postanowiłam mój stroik zgłosić do #3 linkowego party na blogu D.I.Y czyli zrób to sam. Oto baner:


oraz daje mu szansę w #35 wyzwaniu wielkanocnym na blogu Pracowni Rękodzieła SZOK. Tutaj inspiracją były przepiórcze piórka, jajka i kolor wrzosowy oraz biały. Oto baner wyzwania:

5 komentarzy:

 1. Świetny projekt. Dziękuje za zgłoszenie na Linkowe Party.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie!!! Dziękuję z udział w zabawie STUDIO SZOK :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy kursik, świetny efekt :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu Studio SZOK (PR SZOK)!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie!