środa, 10 maja 2017

DIY: Dekoracja z sukulentów

Cześć!
Dziś przygotowałam dla Was kurs na prostą dekorację z sukulentów. Sukulenty to rośliny mało wymagające, łatwe w chodowli. Jednocześnie bogata paleta odmian umożliwia stworzenie pięknych dekoracji. Takie dekoracje są trwałe i przez długi czas mogą zrobić Wasze domy i nie tylko. A, że mamy maj, który większości kojarzy się z okresem komunijnym i całym szaleństwem z tym związanym, pomysł na dekoracje możecie wykorzystać przy dekoracji komunijnego stołu. Gotowi spróbować? Zatem do dzieła!Potrzebne będą:


  • szklane naczynie typu pucharek
  • farba do złoceń
  • pędzelek
  • ziemia do sukulentów
  • nożyce ogrodowe
  • zestaw różnych odmian sukulentów
  • mechRozpoczynamy od pomalowania wewnętrznej strony naczynia.Nie musi to być 100% krycie, wystarczy pomalować niezbyt dokładnie. Następnie odstawiamy pucharek do wyschnięcia w zależności od wytycznych producenta farby.Gdy pucharek jest suchy, przystępujemy do dzielenia roślin na mniejsze kępki.Na dno naczynia wsypujemy niewielką ilość ziemi...


... i układamy kompozycję z roślin. Gdy wypełnimy naczynie roślinami dobrze jest wypłukać wodą nadmiar ziemi pozostały na roślinach. W tym miejscu pomocny może okazać się spryskiwacz z wodą.W wolne miejsca między roślinkami wkładamy fragmenty zielonego mchu. Dopełni on całą kompozycje. 
Dekoracja gotowa. Można cieszyć oko.


Taka dekoracja bardzo ładnie komponuje się na stole gdyż jest niska i nie zajmuje dużo miejsca.

I jeszcze rzut oka na kilka ujęć;-)I jak? Prawda że proste? Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial. Jeśli tak będzie dajcie znać w komentarzu. 

Jak zawsze czekam na Wasze realizacje pomysłu więc jeśli pokusicie się o zrobienie podobnej dekoracji, wpiszcie link poniżej, z chęcią Was odwiedzę. 


Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do zaglądania do mnie.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie!